Wzory Listów od Św. Mikołaja

Drogi imię dziecka!

Czy już jesteś gotowy na Święta?
Przyglądałem Ci się cały rok i śmiało mogę powiedzieć, że jesteś niezwykły.
Jestem z Ciebie bardzo dumny! imię dziecka, jesteś wzorem dla innych maluchów, a ponieważ byłeś bardzo grzeczny, mam dla Ciebie specjalny prezent.
Pani Mikołajowa przygotowała na Święta same łakocie - rozmaite ciasta i ciasteczka. Nie ukrywam, że uwielbiam jeść, co niewątpliwie jest powodem mojego zaokrąglonego brzuszka. Mniam, mniam..., te wszystkie świąteczne smakołyki są takie pyszne! Poza tym, jak wyglądałbym bez mojego dużego brzucha? Przecież dzieci by mnie nie poznały.
Już mam przygotowane świąteczne prezenty dla wszystkich grzecznych dzieci na całym świecie i niebawem skończę je pakować na sanie. Moje małe elfy bardzo mi pomagają. Renifery też są już gotowe do drogi. Rudolf powiedział, że najpierw pojedziemy do Ciebie, bo swoim zachowaniem zasłużyłeś, by dostać prezent jak najszybciej.
Proszę Cię tylko, byś przed snem nie zapomniał zostawić dla mnie szklanki mleka i kilku ciasteczek. Na pewno będę bardzo głodny, gdy do Ciebie dotrę. Z Bieguna Północnego do Twojego domu prowadzi długa droga, a poza tym znasz mnie - jestem łasuchem.
Teraz już muszę wracać do swoich obowiązków, by żadne dziecko nie zostało bez prezentu.
Zanim jednak skończę ten list, chcę, abyś wiedział, drogi imię dziecka, że jesteś dla mnie bardzo wyjątkową osobą i Święty Mikołaj bardzo Cię kocha!
W świąteczny wieczór idź spać wcześnie, a ja na pewno Cię odwiedzę!

Zamów osobisty list od Mikołaja