Wzory Listów od Św. Mikołaja

Droga imię dziecka!

Na początek - serdecznie Cię pozdrawiam, dawno o Tobie nie słyszałem.
Jak ten czas leci... Jeszcze niedawno byłaś małą dziewczynką w ślicznej sukience, a teraz, proszę - niesamowita z Ciebie kobieta - piękna, inteligenta, błyskotliwa!
Sporo się u Ciebie zmieniło. Jest jednak coś, co niekoniecznie jest zmianą pozytywną. imię dziecka, moje elfy doniosły mi, że przestałaś we mnie wierzyć. Czy to prawda? Mam nadzieję, że jednak się mylą, a Ty, moja droga, wiesz, że istnieję tak samo, jak wiedziałaś o tym, kiedy byłaś dzieckiem. Może chcesz jakiegoś dowodu? Co to ma być? Podróż do Paryża, wakacje na Bahamach, złota karta kredytowa, czy może miłe tet-a-tet z Georgem Clooneyem albo spotkanie z całą piłkarską reprezentacją Hiszpanii? (To ostatnie to akurat wielkie marzenie Pani Mikołajowej...)
Zaręczam Ci, że ze mną nie ma żartów ? mówisz (a właściwie piszesz) i masz! Pamiętasz jeszcze te wszystkie prezenty, które Ci do tej pory przyniosłem? Na tegoroczną Gwiazdkę też możesz liczyć na wspaniały podarunek.
Ale pamiętaj - prezenty dostają tylko grzeczne dziewczynki? A Ty, byłaś grzeczna? Moi obserwatorzy twierdzą, że przez cały rok byłaś wprost wzorowa i zasłużyłeś na moje odwiedziny. Solidnie pracowałaś, dzielnie walczyłaś z pokusami i doskonale radziłaś sobie z rzeczywistością.
To co, kochana? Ty zabierasz się do pisania listy gwiazdkowych życzeń, a ja wracam do swoich zajęć, by w tę jedyną grudniową noc, wszystko poszło zgodnie z planem.
imię dziecka, pamiętaj - wiara czyni cuda, zwłaszcza wiara w św. Mikołaja!

Udanych Świąt Bożego Narodzenia, a potem szampańskiej zabawy sylwestrowej!!!

PS Poproszę o zostawienie na parapecie dwóch ciasteczek - nadal jestem łasuchem

Zamów osobisty list od Mikołaja