Wzory Listów od Św. Mikołaja

Droga imię dziecka!

Na początek - serdecznie Cię pozdrawiam. Dawno o Tobie nie słyszałem. Jak ten czas leci... Jeszcze niedawno byłaś słodziakiem z warkoczykami, a teraz, proszę, kobieta – piękna, mądra, z maturą za pasem!
Sporo się u Ciebie zmieniło. Jest jednak coś, co niekoniecznie jest zmianą pozytywną. Moja droga, elfy doniosły mi, że o mnie zapomniałaś. Czy to prawda? Mam nadzieję, że jednak się mylą, a Ty, imię dziecka, wiesz, że istnieję dokładnie tak, jak wiedziałaś o tym, kiedy byłaś małą dziewczynką. Może chcesz jakiegoś dowodu? Co to ma być? Skarbonka pełna euro, randka z Robertem Pattisonem, bilet na koncert ulubionej kapeli? A może przyziemnie – dyplom maturalny, indeks na wymarzone studia? Ze mną nie ma żartów! Mówisz (a właściwie piszesz) i masz! Pamiętasz jeszcze te wszystkie prezenty, które Ci do tej pory przyniosłem? Na tegoroczną Gwiazdkę też możesz liczyć na jakiś interesujący podarunek.
Ale pamiętaj - prezenty dostają tylko grzeczne dziewczynki? A Ty, byłaś grzeczna?
Moi obserwatorzy twierdzą, że szło Ci całkiem nieźle i zasłużyłaś na moje odwiedziny. Tak trzymaj! Może wypadałoby się jeszcze trochę pouczyć… Wiem, truję, ale matura tuż tuż. Wprawdzie „matura nie zając, nie ucieknie”, ale po co marnować czas? Wiem coś o tym, moje wszędobylskie elfy też mają przed sobą maturalne wyzwania. Trzymam kciuki za nie, więc potrzymam i za Ciebie, (imię dziecka)! Na pewno dasz sobie radę – przyglądam Ci się i nie mam wątpliwości, że zawojujesz świat!
To co, moja droga? Ty zabierasz się do pisania listy gwiazdkowych życzeń, a ja wracam do swoich zajęć, by w tę jedyną noc, wszystko poszło zgodnie z planem.
(imię dziecka), pamiętaj - wiara czyni cuda, zwłaszcza wiara w św. Mikołaja!

Udanych Świąt Bożego Narodzenia, a potem szampańskiej zabawy sylwestrowej!!! A w maju - połamania pióra!!!

Zamów osobisty list od Mikołaja