Wzory Listów od Św. Mikołaja

Drogi imię dziecka,
dawno nic o Tobie nie słyszałem, a tu proszę – jakie zmiany! Jesteś czyimś mężem! Nie do wiary! Przecież jeszcze niedawno biegałeś w rajtuzach za piłką, a Twoim ulubionym zajęciem było oglądanie bajek i zabawa w wojnę. Czas jednak biegnie za (!) szybko… Moje dzielne elfy przyjrzały się nieco Twojemu małżeństwu i muszę powiedzieć, że imię dziecka wzorowy z Ciebie mąż! Gdyby Pani Mikołajowa Cię poznała, na pewno kazałaby mi brać z Ciebie przykład. Jesteś kochający, wyrozumiały, pracowity i bez słowa sprzeciwu spełniasz zachcianki żony. Jak Ty to robisz?! Może czasami trochę zrzędzisz i się złościsz o drobiazgi, jak te ostatnie nowe buty (para nr 139), ale generalnie Twoja żona ma w domu skarb. A właśnie – żona! Trzeba przyznać, że Ci się udała. Gdzieś Ty ją znalazł? Widać, że bardzo Cię kocha i zależy jej na tym, co razem zbudowaliście. Nie zaniedbajcie tego. Eh… rozgadałem się, ale wybacz – taki już ze mnie gaduła, a na starość robię się coraz bardziej sentymentalny…
Ciekaw jestem, co chciałbyś dostać ode mnie w te Święta? Elfy robią rozpoznanie, ale raporty jeszcze do mnie nie dotarły, więc póki co mogę obiecać jedno – na pewno otrzymasz to, o czym marzysz, choć może się okazać, że nawet nie wiedziałeś, że akurat takie masz marzenie;).
imię dziecka, pora wracać do moich zimowych obowiązków. Sporo zadań przede mną i elfami, ale na pewno zdążymy i wszystkie – małe i duże – Dzieci dostaną swoje wymarzone prezenty. Ty chyba też;) Wpadnę (dosłownie;)) do Ciebie niebawem, a tymczasem serdecznie Cię pozdrawiam i życzę Tobie i Twoim najbliższym przepięknych, pachnących piernikiem i skrzących śniegiem Świąt Bożego Narodzenia.

Zamów osobisty list od Mikołaja