Wzory Listów od Św. Mikołaja

Witaj imię dziecka!

Przez ostatni rok i ja i moje elfy przyglądaliśmy się tobie. Zgodnie stwierdziliśmy, że jesteś bardzo grzecznym dzieckiem i zasługujesz na nagrodę. Dlatego postanowiłem do Ciebie napisać. Pewnie mnie już znasz, w końcu co roku otrzymywałem od Ciebie listy, za które bardzo dziękuję. Przed świętami dostaję mnóstwo listów z całego świata. Muszę zdążyć przeczytać je wszystkie, zaplanować zakupy i produkcję prezentów i jeszcze kontrolować wszystko, co się dzieje wokół. Na szczęście mam swoich pomocników - uczynne elfy, które zawsze służą mi pomocą. Taka praca to dla mnie prawdziwa przyjemność, nie mogłem sobie wymarzyć lepszego zajęcia, uśmiech szczęśliwych dzieci jest dla mnie najlepszym wynagrodzeniem. Mam nadzieję, że na twojej twarzy też zobaczę uśmiech, gdy przeczytasz ten list i rozpakujesz swój prezent.

Ostatnio odwiedził mnie też Kot w butach, na pewno kojarzysz go z bajek. Jego wizyta bardzo mnie zaskoczyła, ale i ucieszyła, bo jak wiesz, lubię wszystkie zwierzęta. Kot przyszedł w swoich czerwonych butach i zaproponował pomoc, którą chętnie przyjąłem. Okazał się sprytny i pomysłowy i szybko zajął się pakowaniem prezentów. Wszystkie wyglądały oszałamiająco, mam nadzieję, że jeden z tych upominków trafi do Ciebie i docenisz starania mojego bajkowego gościa.

Twoje zachowanie zasługuje na medal! Moje elfy doniosły mi, że jesteś bardzo pomocnym i miłym dzieckiem. Dbasz o swoich przyjaciół i najbliższych i zawsze mogą na Ciebie liczyć. Chciałbym bardzo, by inne dzieci brały z Ciebie przykład. Liczę też na to, że nic się nie zmieni i w kolejnym roku będę mógł napisać to samo. Życzę Ci bajkowych przygód, dużo radości i uśmiechu na co dzień. Niech zbliżające się święta będą wspaniałe i pełne pysznego jedzenia, a pod choinką niech czeka wymarzony prezent, który Ci dostarczę. Ściskam Cię mocno.

Święty Mikołaj

Zamów osobisty list od Mikołaja