Wzory Listów od Św. Mikołaja

Drodzy imię dziecka!

Czy już jesteście gotowi na Święta?
Przyglądałem się Wam cały rok i śmiało mogę powiedzieć, że jesteście niezwykli. Jestem z Was bardzo dumny! imię dziecka, jesteście wzorem dla innych maluchów, a ponieważ byliście bardzo grzeczni, mam dla Was specjalny prezent. Pani Mikołajowa przygotowała na Święta same łakocie - rozmaite ciasta i ciasteczka. Nie ukrywam, że uwielbiam jeść, co niewątpliwie jest powodem mojego zaokrąglonego brzuszka. Mniam, mniam..., te wszystkie świąteczne smakołyki są takie pyszne! Poza tym, jak wyglądałbym bez mojego dużego brzucha? Przecież dzieci by mnie nie poznały.
Już mam przygotowane świąteczne prezenty dla wszystkich grzecznych dzieci na całym świecie i niebawem skończę je pakować na sanie. Moje małe elfy bardzo mi pomagają. Renifery też są już gotowe do drogi. Rudolf powiedział, że najpierw pojedziemy do Was, bo swoim zachowaniem zasłużyliście, by dostać prezent jak najszybciej.
Proszę Was tylko, byście przed snem nie zapomnieli zostawić dla mnie szklanki mleka i kilku ciasteczek. Na pewno będę bardzo głodny, gdy do Was dotrę. Z Bieguna Północnego do Waszego domu prowadzi długa droga, a poza tym znacie mnie - jestem łasuchem. Teraz już muszę wracać do swoich obowiązków, by żadne dziecko nie zostało bez prezentu. Zanim jednak skończę ten list, chcę, abyście wiedzieli, że jesteście dla mnie wyjątkowymi osobami i Święty Mikołaj bardzo Was kocha!

W świąteczny wieczór idźcie spać wcześnie, a ja na pewno Was odwiedzę!

Zamów osobisty list od Mikołaja