Wzory Listów od Św. Mikołaja

Ho, ho, hoo…
Kochany imię dziecka,
moje elfy-zwiadowcy doniosły mi niedawno, że nie jesteś już małym chłopcem, którego tak dobrze pamiętam z corocznych, grudniowych wizyt. Klocki i hulajnogę zamieniłeś na laptopa, a wygodne dresy na eleganckie stroje. Cóż, wszystko się zmienia. Nie wiem tylko, dlaczego tak szybko… Ale, dość sentymentów – jest coś, co się nie zmieniło. Nadal Jesteś świetnym chłopakiem, choć szefowanie pokaźniej kolekcji ołowianych żołnierzyków i pluszaków zamieniłeś na kierowanie ludźmi i inne poważne sprawy. Muszę przyznać, że Cię podziwiam, drogi imię dziecka Bycie szefem to niełatwe zadanie. Sporo obowiązków, spraw „na już”, odpowiedzialności za siebie i innych, ale też te niewybredne żarty i dowcipy… Wiem coś o tym… Z moich informacji wynika jednak, że ze wszystkim radzisz sobie doskonale – jesteś opanowany, sumienny, świetnie zorganizowany (to akurat nieco mnie zaskoczyło, zważywszy na stan Twojego pokoju w dzieciństwie;)). Twoi pracownicy Cię lubią, a to nie takie częste… Ważne też, że nie opuszcza Cie zdrowy dystans i poczucie humoru – nie zapominaj o tym. Naprawdę – jestem z Ciebie dumny!
Nie byłbym sobą, gdybym nie dorzucił małego „ale” imię dziecka Jest coś, co mógłbyś jeszcze zrobić – może jakiś grudniowy ekstra urlop albo dodatkowe wynagrodzenie dla Twoich pracowników? Obserwuję Was i wiem, że zasłużyli;) Jak Cię znam, na pewno coś wymyślisz;)
Tymczasem wrócę do moich zadań, bo przecież to ja jestem od prezentów. Elfy są wspaniałe, ale trzeba trzymać rękę na pulsie. Zresztą, komu ja to mówię...
Dla Ciebie, oczywiście, też coś się znajdzie, choć nie ukrywam, że to nie łatwe zadanie. Cóż, nikt przecież nie obiecywał, że będzie łatwo, a kto jak kto – Mikołaj uwielbia wyzwania (inaczej w życiu bym się nie zdecydował na skakanie po kominach, zwłaszcza z Moim brzuszkiem…;)).
Kochany, trzymaj się dzielnie, odpocznij podczas zbliżających się Świąt i nabierz energii na nowe wyzwania - świetnie nadaje się do tego sernik mamy;). Siłownią zajmiemy się po Świętach;)
Ściskam świątecznie,

Zamów osobisty list od Mikołaja