Wzory Listów od Św. Mikołaja

Kochana imię dziecka,
dawno nic o Tobie nie słyszałem, a tu proszę – jakie zmiany! Jesteś czyjąś żoną! Niewiarygodne! Przecież jeszcze niedawno biegałaś w kucykach, a Twoim ulubionym zajęciem było oglądanie bajek i zabawa Barbie. Czas jednak biegnie nieubłaganie… Moje dzielne elfy przyjrzały się nieco Twojemu małżeństwu i muszę powiedzieć, że imię dziecka doskonała z Ciebie żona! Powiem Pani Mikołajowej, że powinna brać z Ciebie przykład ( a zaraz potem pewnie dostanę ścierką po głowie;)). Jesteś kochająca, wyrozumiała, uczynna i nie zasypujesz męża milionem próśb, rozkazów i obowiązków domowych. Może czasami trochę zrzędzisz i się złościsz o drobiazgi, jak te ostatnie niewyniesione śmieci, ale generalnie Twój mąż ma w domu skarb. A właśnie – mąż! On też jest całkiem w porządku. Widać, że bardzo Cię kocha i zależy mu na tym, co razem zbudowaliście. Nie zaniedbajcie tego. Eh… rozgadałem się, ale wybacz – taki już ze mnie gaduła…
Ciekaw jestem, co chciałabyś dostać ode mnie w te Święta? Elfy robią rozpoznanie, ale raporty jeszcze do mnie nie dotarły, więc póki co mogę obiecać jedno – na pewno otrzymasz to, o czym marzysz, choć może się okazać, że nawet nie wiedziałaś, że akurat takie masz marzenie;).
Kochana imię dziecka, pora wracać do moich zimowych obowiązków. Sporo zadań przede mną i elfami, ale na pewno zdążymy i wszystkie – małe i duże – Dzieci dostaną swoje wymarzone prezenty. Wpadnę (dosłownie;)) do Ciebie niebawem, a tymczasem serdecznie Cię pozdrawiam i życzę Tobie i Twoim najbliższym przepięknych, pachnących piernikiem i skrzących śniegiem Świąt Bożego Narodzenia.

Zamów osobisty list od Mikołaja