Wzory Listów od Św. Mikołaja

Drogi imię dziecka,
Od jakiegoś czasu bacznie Ci się przyglądam. Nadal nie mogę wyjść z podziwu – jesteś już dorosłym facetem. Pani Mikołajowa uważa, że niezły z Ciebie przystojniak (na szczęście jesteś dla niej za młody). Mało tego, jesteś Nauczycielem! Kto by przypuszczał… W szkole jakoś nie zdradzałeś belferskich zapędów;) Jak to się stało? Zachodzę w głowę, jak radzisz sobie z taką gromadą dzieci. Ja ledwo panuję nad elfami, a dzieci – te małe i nieco większe - odwiedzam nocą, czyli wtedy, kiedy są najgrzeczniejsze;) Praca z dziećmi na pewno daje dużo radość, ale nerwy trzeba mieć ze stali. Jak donoszą moje elfy – Ty jesteś doskonałym nauczycielem. Dzieciaki słuchają, co do nich mówisz i wprost za Tobą przepadają. A to przecież nie takie częste… Podobno cenią Cię za wyrozumiałość, poczucie humoru i cierpliwość (tej Ci zazdroszczę!). Co więcej, muszę przyznać, że elfy podpatrywały Twoje zajęcia i są zachwycone. Najwidoczniej masz w sobie to nauczycielskie „coś”.
Wyrosłeś nie wiadomo kiedy, ale nie myśl, że Mikołaj nie dba o dużych chłopców. Prezent dla Ciebie już jest przygotowany. Dostaniesz go na pewno w świąteczny wieczór, ale mam jeden warunek (i ostrzegam, że będę sprawdzał jego wypełnienie!). Jaki? Chyba się domyślasz… Tak – wstawię się trochę za Twoimi uczniami i poproszę, byś w grudniu nieco im odpuścił i pod żadnym pozorem nie zadawał prac domowych, zwłaszcza na święta. Im też należy się chwila laby. Przecież nie zawsze dokazują;) To co? Rozumiem, że jesteśmy umówieni;)
Tobie, kochany imię dziecka życzę mnóstwa radości z pracy, która czasem potrafi dać w kość. Życzę Ci, by nie opuszczał Cię dobry humor, a pomysły sypały się jak z rękawa. Jesteś świetny w tym, co robisz – oby tak dalej! A na Święta – chowaj dzienniki, rozkłady i prace do sprawdzenie. Odpocznij i ciesz się najbliższymi.
Wszystkiego, co najlepsze!

Zamów osobisty list od Mikołaja