Wzory Listów od Św. Mikołaja

Droga imię dziecka!

Na początek - serdecznie Cię pozdrawiam, dawno o Tobie nie słyszałem. Jak ten czas leci... Jeszcze niedawno byłaś małą dziewczynką w ślicznej sukience, a teraz, proszę – pannica - piękna, inteligenta, zabawna!
Sporo się u Ciebie zmieniło. Jest jednak coś, co niekoniecznie jest zmianą pozytywną imię dziecka, moje elfy doniosły mi, że przestałaś we mnie wierzyć. Czy to prawda? Mam nadzieję, że jednak się mylą, a Ty, moja droga, wiesz, że istnieję tak samo, jak wiedziałaś o tym, kiedy byłaś dzieckiem. Może chcesz jakiegoś dowodu? Co to ma być? Zakupowa podróż dookoła świata, skarbonka pełna euro, bilet na koncert ulubionej kapeli, czy może randka z … (sama wybierz;)) albo spotkanie z całą piłkarską reprezentacją Hiszpanii? (To ostatnie to akurat wielkie marzenie Pani Mikołajowej...)
Zaręczam Ci, że ze mną nie ma żartów ? mówisz (a właściwie piszesz) i masz! Pamiętasz jeszcze te wszystkie prezenty, które Ci do tej pory przyniosłem? Na tegoroczną Gwiazdkę też możesz liczyć na wspaniały podarunek. Jesteś ostatnio nieco zakręcona, więc przypomnę – 24 grudnia też przychodzę z prezentami;) Pamiętam jak Pani Mikołajowa była w Twoim wieku – też była taka szalona. Ty, imię dziecka, jesteś świetna, mądra i pozytywnie zakręcona – tak trzymaj! Pamiętaj jednak, że czasami trzeba się ogarnąć i pomyśleć o przyszłości, nauce i innych „dorosłych sprawach”. Jestem pewien, że doskonale o tym wiesz, więc koniec kazania;)
Moi obserwatorzy twierdzą, że przez cały rok byłaś wprost wzorowa i zasłużyłaś na moje odwiedziny. Solidnie pracowałaś, dzielnie walczyłaś z pokusami i nieźle radziłaś sobie z rzeczywistością. Teraz tylko list z Twoimi życzeniami, żebym nie dał plamy z prezentem.
To co, kochana? Ty zabierasz się do pisania listy gwiazdkowych życzeń, a ja wracam do swoich zajęć, by w tę jedyną grudniową noc, wszystko poszło zgodnie z planem.
imię dziecka, pamiętaj - wiara czyni cuda, zwłaszcza wiara w św. Mikołaja!
Udanych Świąt Bożego Narodzenia, a potem szampańskiej zabawy sylwestrowej!!!
PS Poproszę o zostawienie na parapecie dwóch ciasteczek - nadal jestem łasuchem.

Zamów osobisty list od Mikołaja