Wzory Listów od Św. Mikołaja

Drogi imię dziecka!

Niektóre dzieci nie wierzą w Świętego Mikołaja. Ostatnio dowiedziałem się, że Ty jesteś jednym z nich. Bardzo mnie to zasmuciło, ponieważ ja istnieję naprawdę!
Żyję, mieszkam i pracuję tutaj - na Biegunie Północnym! Mieszkam razem z Panią Mikołajową w Mikołajowej Chatce. Nasz dom przez cały rok jest udekorowany świątecznymi ozdobami, a za oknem ciągle widać puszysty śnieg. Wkoło domu mamy również świąteczne lampki, które oświetlają nam drogę. Uwielbiamy święta i ich cudowną atmosferę, dlatego przez cały rok w naszej chatce rozbrzmiewają kolędy i inne gwiazdkowe melodie.
Chciałbym, imię dziecka, żebyś kiedyś przyjechał do nas na Biegun Północny i sam mógł się przekonać, że istnieję naprawdę. Wiem, że to nieprawdopodobne, ale nasze życie czasami nas zaskakuje - trzeba marzyć i czekać na niemożliwe, a wtedy, kto wie, może do nas zawitasz. Uwierz mi, tutaj jest przepięknie i na pewno by Ci się spodobało!
Ja i moja żona nie jesteśmy jedynymi mieszkańcami Koła Podbiegunowego. Towarzyszą nam dzielne renifery oraz nieco niesforne, ale bardzo pomocne i kochane elfy. Rudolf oraz pozostałe renifery mieszkają razem w stajni, gdzie jest im ciepło i dostają bardzo dobre pożywienie! Elfy natomiast ciężko pracują przez cały rok w naszej mikołajowej Fabryce Prezentów, aby wyprodukować zabawki dla wszystkich grzecznych dzieci na całym świecie! Co roku mają więcej pracy, bo dziecięce gusty się zmieniają i każdego roku dzieci proszą w swoich listach o inne upominki. My staramy się, żeby wszyscy dostali to, czego pragną.
Wiem, imię dziecka, że we mnie nie wierzysz, ale Mikołaj wie, co byś chciał dostać na święta i właśnie nad tym pracuję! Bądź czujny, a ja się na pewno wkrótce zjawię!
Tymczasem serdecznie Cię pozdrawiam i życzę, byś wierzył w siebie i wreszcie uwierzył we mnie!

Zamów osobisty list od Mikołaja